JIŽ VČELAŘÍM

Naši studenti

Účastí studentů na včelařském kurzu to neskončilo, pořídili si vlastní včelstva v nových úlech a začali včelařit samostatně.


Marek Calta, Příšov

Studoval na naší škole obor veterinářství. Včelaří se čtyřmi včelstvy od srpna roku 2017. Chov včel se záhy stal nejen neoddělitelnou součástí jeho života, ale i objektem spolupráce s Biologickým ústavem Akademie věd ČR, se kterým v rámci své ročníkové odborné práce zkoumá zákonitosti jarního rozvoje včelstev. Adéla Jeslínková, Přeštice  

Studovala na naší škole obor veterinářství. Pro své včelaření si vybrala úlovou sestavu Langstroth, ve které začala chovat od května roku 2018 tři oddělky. 


Odborný konzultant

Ing. Josef Domabyl, Korýtka 

Začal včelařit se čtyřmi oddělky na jaře roku 2016. Oproti našim studentům se věnuje včelám s dvouletým náskokem. Jeho přítomnost na našem kurzu přináší velmi hodnotné postřehy, se kterými se začínající včelař setkává během prvních let včelaření.

Mám včely v lese, na dvoře i ve škole

Ing. Petr Buchtelík, Kaznějov

Včelařit jsem začal jako kluk s osmi včelstvy již v minulém století. V současné době mám díky zázemí svého malého včelařského provozu a jako učitel odborných zemědělských předmětů na GaSOŠ Plasy možnost svým studentům ukázat cestu, která je může dovést k pořízení vlastních včelstev a věřím i k úspěšnému včelaření.